SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Upominki dla lekarzy - czy wypada wręczyć prezent lekarzowi?

2019-12-03
Trudno podważyć rolę lekarza w trosce o zdrowie pacjenta. Rozpoznanie dolegliwości, opieka, prawidłowe leczenie - chory pokłada w specjaliście sporo zaufania. Nic więc dziwnego, że relacja między pacjentem a lekarzem naznaczona jest  pewną dozą intymności. Wartość zdrowia przekłada się na trwały kontakt, który nacechowany jest życzliwością i wiąże się ze wspólnym pokonywaniem kłopotów. Po zakończeniu leczenia, w głowie byłego już pacjenta często pojawia się pytanie o to, jak może się odwdzięczyć za niemałe starania. Odpowiedni prezent dla lekarza to nielichy dylemat, który skutecznie potrafi utrudnić udane zakupy. Jaki więc upominek warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy wyrazić wdzięczność lekarzowi?

Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania?

Pomysły na prezenty dla lekarzy są najróżniejsze. Od standardowych kwiatów i porządnego alkoholu, po przetwory domowej roboty, ciasta i różnego rodzaju smakołyki. Choć można podejrzewać, że wdzięczności nigdy za wiele, to podarunek, który wydaje się zbyt wartościowy i nieadekwatny do okazji nierzadko potrafi stworzyć moment niezręcznej ciszy. Jak więc kupić upominek, który nie będzie przytłaczający dla naszego portfela i jednocześnie nie wprowadzi lekarza w zakłopotanie?   Aby uniknąć sytuacji, w której lekarz odmawia przyjęcia prezentu, warto postawić na zdroworozsądkowe propozycje, które nie wywołają etycznych rozterek u obdarowywanego. Kupując prezent dla lekarza trzeba rozejrzeć się więc za przedmiotami, które pokażą, że wiemy z czym wiąże się jego praca, a jednocześnie nie będą sztampowym rozwiązaniem. Jako że wizerunek lekarza nieodłącznie kojarzy się ze stetoskopem przewieszonym na szyi, ozdobna przypinka w kształcie stetoskopu z pewnością wywoła uśmiech na twarzy specjalisty. Drobny upominek dla lekarza zgrabnie wyrazi naszą wdzięczność i nie wywoła niepotrzebnej konsternacji. Przypinkę można oczywiście także połączyć z bukietem kwiatów, co stworzy niezobowiązujący, a przy tym trafiony zestaw.

Jak podziękować lekarzowi?

Chociaż wizyty u stomatologa raczej nie należą do najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu, to wielokrotnie okazują się niezbędne i szybko potrafią wyeliminować uciążliwy ból. Leczenie zęba często nie kończy się jednak na pojedynczych konsultacjach, co sprzyja nawiązaniu serdecznej relacji z lekarką lub lekarzem. Jeśli więc czujemy szczególną wdzięczność za sprawne przeprowadzenie leczenia kanałowego, lub cieszymy się z bezbolesnego usunięcia ósemki, to idealnym prezentem bez wątpienia okaże się przypinka w kształcie zęba. W związku z tym, że prezenty dla lekarzy nie powinny być zbyt okazałe, tak, aby specjalista nie czuł się skrępowany, przypinka jako elegancki upominek niewielkich rozmiarów doskonale wpisze się w nurt trafionych podarunków. Upominki nie muszą jednak wiązać się jedynie z wyrazami wdzięczności. Prezent dla lekarza na urodziny to coraz częstsza sytuacja, jeśli ze specjalistą łączy nas długoletnia i przyjazna współpraca. Idealnym prezentem dla młodego lekarza okażą się upominki, które sprawią, że specjalista poczuje się doceniony, a przy tym wyróżniony za udane pierwsze kroki w ciężkiej pracy.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel