SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Obuwie medyczne męskie – obuwie dla lekarzy i nie tylko

2019-12-15
Przedstawiciele służby zdrowia wiele godzin spędzają w biegu. Specyfika ich pracy wymaga stałej mobilności, wędrowania pomiędzy pacjentami i świadczenia usług medycznych niejednokrotnie kosztem własnej wygody. Aby zapewnić pracownikom medycznym komfort, wielu producentów tworzy specjalnie dla nich elementy odzieży oraz obuwie dla lekarzy. Wysokiej jakości buty dla lekarzy tworzone są myślą o wielogodzinnych dyżurach, ich parametry są zatem dostosowane do specyfiki funkcjonowania w placówkach medycznych. Czym charakteryzuje się obuwie dla lekarzy i kto jeszcze powinien z niego skorzystać?

Czy obuwie męskie różni się od damskiego?

Wśród pracowników służby zdrowia spotkać można zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wydaje się zatem, że buty lekarskie powinny uwzględniać różnice estetyczne, aby użytkownicy mogli wybrać dla siebie modele idealne. Buty medyczne z atestem nie są bowiem pozbawione walorów wizualnych i – odpowiednio dobrane – mogą świetnie dopełniać lekarską stylistykę. Buty męskie dostępne są w bardziej stonowanych i klasycznych kolorach, a występujące na nich wzory to przede wszystkim kratka oraz motywy moro. Zazwyczaj obuwie medyczne męskie jest jednak jednolite. Buty lekarskie dla kobiet to z kolei feeria barw i wzorów. Dominują wśród nich motywy kwiatowe, abstrakcyjne wzory i pastelowe odcienie. Można śmiało stwierdzić, że buty dla pań są bardziej fantazyjne niż modele dedykowane mężczyznom.

Z jakiego materiału wykonane są buty?

Praca w biegu i całodzienne przebywanie w ruchu wymaga odpowiedniego przygotowania. Obuwie medyczne męskie i damskie jest podstawą komfortu i bezpieczeństwa. Materiał musi więc spełniać najwyższe standardy i cechować się antybakteryjnością, antypoślizgowością i przede wszystkim wygodą dla stóp. W roli butów medycznych często występują drewniaki, w których dominującym surowcem jest oczywiście drewno, zharmonizowane z wysokiej jakości skórą. Odpowiednie wyprofilowanie pozwala na prawidłowe ułożenie stopy podczas chodu i stania, a także na jej skuteczne odciążenie. Obuwie medyczne męskie oraz damskie wykonuje się również z gumy i lekkiej pianki typu EVA. W takich modelach wyściółka butów tworzona jest z włókien coolmax, które dbają o optymalną wentylację i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Buty wykonane z gumy i pianki można sterylizować i czyścić w wysokich temperaturach, co dodatkowo sprzyja czystości i higienie.

Jakie dodatkowe elementy posiadają buty medyczne?

Drewniane obuwie medyczne posiada specjalną sprężynę pomiędzy warstwami podeszwy pod piętą. Sprężyna ta występuje w drewniakach dla mężczyzn i kobiet, a jej funkcją jest odciążenie chrząstki stawowej, która narażona jest na przeciążenia wynikające z długotrwałego stania. Amortyzuje ona również ewentualne mikrowstrząsy i odciąża kręgosłup. Drewniaki medyczne powinni nosić przedstawiciele służby zdrowia – lekarze i pielęgniarki w szpitalach oraz placówkach medycznych, a także farmaceuci i pracownicy laboratoriów. Modele piankowe z kolei wyposażone są zazwyczaj w antybakteryjne wkładki, dzięki którym zachowana jest maksymalna higiena. Nie bez znaczenia są też otwory wentylacyjne znajdujące się w większości modeli obuwia – stanowią one gwarancję skutecznej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu zapewniony jest komfort i świeżość.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel