SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak rozpoznać wysokiej jakości sukienki medyczne?

2019-09-07
Jak rozpoznać wysokiej jakości sukienki medyczne?Choć pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę przy zakupach odzieżowych jest krój danego ubrania, to materiał, z którego strój jest wykonany okazuje się niezwykle ważny. W końcu nic tak nie potrafi popsuć humoru, jak prujące się nitki czy odpadające guziki. Dlatego wybór sukienki medycznej, oprócz fasonu, który wpadł nam w oko, powinien zakładać staranną selekcję materiału. Jakie kwestie musimy więc rozważyć, by w naszej szafie znalazły się tylko sukienki dobrej jakości?  

Tkanina z której wykonana jest sukienka medyczna

Od materiału z którego wykonana jest sukienka często zależy jej cena. Tkanina, która sprawdza się przy szyciu medycznych sukienek, to połączenie bawełny z poliestrem. Bawełna, ceniona za swe higroskopijne właściwości, nie uczula i nie powoduje podrażnień skóry. Materiał jest też odporny na wysokie temperatury oraz rozciąganie. Niestety bawełna cechuje się także niską sprężystością, co sprawia, że tkanina łatwo się gniecie. W tym wypadku przydatny okazuje się poliester. Domieszka materiału sprawia, że tkanina na sukienkę medyczną zachowuje wysoką sprężystość i jest wytrzymała. Poliester odpowiada również za pochłanianie i odprowadzanie wilgoci. Tym samym materiał na sukienkę medyczną, składający się z bawełny i poliestru, jest łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu.  

Brak widocznych nici na sukience  

Sukienkę medyczną o słabej jakości wykonania łatwo rozpoznać po wystających nitkach. Chociaż widoczne nici można w prosty sposób zbagatelizować, to jednak często są one zwiastunem prującego się ściegu, od którego jest całkiem niedaleko do dziury w tkaninie. Sukienka medyczna, wykonana z porządnego materiału, charakteryzuje się trwałością i odpornością, co dodatkowo wpływa na komfort pracy.

Guziki

Pewnie znasz te chwile, kiedy już w przymierzalni okazuje się, że zakładany przez Ciebie strój nie ma wszystkich guzików. Źle przymocowane guziki do sukienki skutecznie odstraszają przed zakupem nawet długo poszukiwanej kreacji. Biorąc pod uwagę potrzebę częstego prania odzieży medycznej, warto zwrócić uwagę na wszystkie jej elementy. Guziki do sukienki powinny być odporne na działanie silnych środków czyszczących w przypadku prania chemicznego.

Rzetelne wykończenia całej sukienki medycznej

Aby upewnić się co do starannego wykonania sukienki, należy zwrócić także uwagę na wykończenie jej dołu, dekoltu oraz rękawów. Skrupulatne wykończenie medycznej sukienki sprawi, że ubranie nie wyląduje na dnie szafy, razem z pozostałymi sukienkami, których jakość zmniejszyła się proporcjonalnie, co do upływu czasu.

Sprawdź naszą ofertę

SUKIENKA MEDYCZNA MEDORA 141D     SUKIENKA MEDYCZNA APOLONIA SU 53     SUKIENKA MEDYCZNA MEDORA 190
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel