SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czy czepek medyczny może być modny?

2019-10-14
Czy czepek medyczny może być modny?Niedopasowany strój, biały czepek medyczny i nudny fartuch - choć moda idzie naprzód, to przeciętne wyobrażenie o garderobie lekarzy wciąż tkwi w miejscu. To, że odpowiednia odzież medyczna, ze względu na zabezpieczenie pracownika służby zdrowia przed bakteriami i zanieczyszczeniami jest niezwykle ważna, wiemy wszyscy. To, że czepek medyczny nie musi być nijaki - niekoniecznie. Czy warto więc rozważyć kolorowy akcent stroju i postawić na oryginalne rozwiązania?

Nowoczesny a może klasyczny? Jaki czepek medyczny wybrać?


Przysłowia: ,,Diabeł tkwi w szczegółach” nie trzeba nikomu tłumaczyć. To, jak ważne są detale, podkreślają styliści całego świata. Strój medyczny bez wątpienia powoduje, że lekarki i lekarze wyglądają bardziej profesjonalnie, a przez to też wiarygodnie. Medyczny czepek, w połączeniu z fartuchem i maską, sprawia, że chirurg wydaje się gotowy do rozpoczęcia nawet najtrudniejszego zabiegu. I choć sala operacyjna wymaga sterylnych warunków, nie oznacza to, że monotonia barw odnosi się także do nakrycia głowy. Jako że czepki medyczne skutecznie absorbują pot, a także chronią przed wypadającymi włosami, ich rola w chirurgicznym stroju jest niezwykle ważna. Stojąc przed wyborem czepka, lekarz może się jednak zdecydować na rozwiązanie klasyczne, lub też nieco bardziej nowoczesne. Medyczny czepek może być więc kolorowy, odznaczać się fantazyjnymi i niebanalnymi wzorami. Przy jego zakupie warto rozważyć kwestię pracy z dziećmi, oraz to, czy lubimy się wyróżniać.

Czepek medyczny kolorowy – wyraź siebie poprzez kolor

Róż, fiolet, a może pomarańcz? Dlaczego nie! Kolorowe czepki medyczne to coraz częstszy wybór wśród pracowników szpitali. Oprócz względów estetycznych, kolorowy czepek medyczny to szybki sposób na przełamanie bariery pomiędzy lekarzem a najmłodszymi pacjentami. Ze względu na to, że praca na oddziale dziecięcym wymaga sporo trudu i zaangażowania, warto, choć samym strojem, ułatwić nawiązanie relacji z nie zawsze chętnymi do współpracy pacjentami.

Kolorowe czepki chirurgiczne

to również szybki sposób na oryginalny wygląd. Z racji tego, że barwa stroju chirurgicznego jest odgórnie przypisana, lekarze muszą się pogodzić z obecnością zieleni na bloku operacyjnym. W tym wypadku mogą się jednak popisać nieszablonowymi detalami. Kolorowy czepek medyczny z pewnością będzie stanowił miły dla oka element ochronnego ubioru, który, nie odbierając wrażenia wysokich kompetencji, wywoła uśmiech na twarzy.

A może jednak stonowany kolor?

Biały czepek chirurgiczny można określić klasyką gatunku. Jeśli cenisz sprawdzone rozwiązania i nie masz ochoty na modowe eksperymenty, to czepek medyczny biały będzie wprost dla Ciebie!   Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż wybór czepka chirurgicznego. Biorąc pod uwagę jednak to, z jakimi pacjentami pracujemy, nie wspominając o indywidualnych preferencjach, zakup nakrycia głowy nie jest już tak oczywisty. Biały czepek chirurgiczny świetnie sprawdzi się jako element ochronny dla fanów tradycyjnego stroju. Kolorowy czepek medyczny spodoba się wszystkim tym, którzy potrzebują innowacji także w miejscu pracy.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel