SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Buty i ich wpływ na zdrowie oraz komfort pracy

2016-08-31
Buty i ich wpływ na zdrowie oraz komfort pracy

Buty są bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów każdej garderoby. Wiele osób właśnie na podstawie obuwia, które nosimy, wyrabia sobie zdanie na nasz temat, uważając, że jest to element ubioru odzwierciedlający nas samych. Ten, wydawałoby się mały detal, może wywołać dobre ?pierwsze wrażenie? i okazać się bardzo istotny w przypadku rozmów biznesowych, kwalifikacyjnych, czy spotkań towarzyskich.

Buty oddziałują jednak nie tylko na odbiór naszej osoby w oczach innych. Ich zły dobór może mieć przede wszystkim poważne konsekwencje zdrowotne, odbijając się na kondycji chociażby stóp, stawów kolanowych i kręgosłupa. Najlepszym sposobem na zapobieganie tego typu przypadłościom jest obuwie medyczne, które sprawdzi się w każdej sytuacji, zwłaszcza w pracy. Właśnie wtedy nasze ciało jest najintensywniej obciążone, nie tylko przez wysiłek związany z charakterystyką wykonywanego zawodu, ale również z powodu niepoprawnego dopasowania obuwia. Często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, ale w ten sposób narażamy się na zbędny dyskomfort, który obniża naszą efektywność. To z kolei powoduje frustracje i niepotrzebne nerwy.

obuwie medyczne suecos loki

Tymczasem buty medyczne swoim wyglądem nie muszą odbiegać od powszechnie noszonego obuwia, dzięki czemu spełnią zarówno swoją funkcję estetyczną, jak i zdrowotną, niezależnie od wykonywanej profesji. Najlepszym tego przykładem jest antybakteryjne medyczne obuwie Oxypas, które cechuje się atrakcyjnym wyglądem, a zarazem zapewnia wysoki komfort i odciąża stawy kończyn dolnych. Sprawia to, że obuwie tej firmy jest dobrą opcją zarówno dla personelu medycznego, jak i osób zatrudnionych na innych stanowiskach wymagających nadmiernego chodzenia. Większość modeli bez krępacji może być noszona nawet w biurach oraz podczas spotkań towarzyskich, jako zdrowszy i wygodniejszy zamiennik np. tenisówek.

obuwie medyczne oxypas

Pracownicy wielu branż, jak chociażby medycznej czy kosmetycznej, spędzają wiele godzin stojąc, przez co bardzo mocno obciążają swoje stopy, kolana oraz kręgosłup. Nierzadko noszą oni, wydawałoby się, wygodne i funkcjonalne ?klapki?. Niestety narażają się w ten sposób na późniejsze, niepotrzebne problemy, których można jednak uniknąć. Odpowiednim wyborem dla wszystkich osób, od których praca wymaga pozostania w pozycji stojącej przez dłuższy czas, jest także obuwie medyczne marki Suecos. Większość modeli charakteryzuje się antypoślizgową podeszwą, która nie pozostawia śladów na podłożu. Ponadto otwory wentylacyjne znajdujące się w butach gwarantują poprawną cyrkulację powietrza, a odpowiednie wyprofilowanie jego wnętrza poprawia ukrwienie dolnych partii kończyn.

obuwie medyczne suecos oden

Poza aspektami zdrowotnymi oraz wizualnymi, obuwie medyczne ma jeszcze jedną, niewspomnianą dotychczas zaletę, którą jest cena. Często decydujemy się wydać setki złotych na zakup popularnych marek, nie zdając sobie sprawy, że za podobną kwotę jesteśmy w stanie nabyć nieodbiegające od nich pod względem estetycznym buty medyczne. Brak odpowiedniej wiedzy, na temat wpływu obuwia na nasz organizm sprawia, że pierwszymi czynnikami branymi pod uwagę podczas zakupów są właśnie kwestie finansowe i wygląd. Marginalizuje się tym samym znaczenie aspektów zdrowotnych. To one powinny być jednak kluczowym kryterium podczas wyboru butów. Właściwe dostosowanie butów nie tylko niweluje ryzyko zachorowania, ale pomaga leczyć już występujące schorzenia. Jednocześnie odpowiednie ukrwienie naszego ciała przekłada się na lepsze samopoczucie i poprawia komfort naszej pracy.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016

Polecane

pixel