SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Obuwie medyczne Suecos - jak dobrać rozmiar?

2015-09-24
Obuwie medyczne Suecos - jak dobrać rozmiar?

Szerokie grono naszych Klientów przekonało się już o zaletach obuwia Suecos. Jest ono przede wszystkim bardzo wygodne i niesamowicie lekkie. Specjalny materiał X-cell, z którego obuwie zostało wykonane pozwala na komfortową, wielogodzinną pracę znacznie zmniejszając obciążenie stawów kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Szczegółowe cechy każdego modelu opisane są bezpośrednio w kartach produktów, dlatego w tym wpisie skupimy się na czymś innym, a mianowicie prawidłowym doborze rozmiaru.

Każdy model obuwia posiada nieco inną konstrukcję, jest inaczej wyprofilowany i będzie zupełnie inaczej "odbierany" przez stopę. Model obuwia medycznego należy wybrać przede wszystkim z uwagi na jego zastosowanie, czyli to, w jakich warunkach buty będą wykorzystywane. Szczegóły również i na ten temat znajdują się w kartach produktów poszczególnych modeli.

Jak natomiast wybrać rozmiar w konkretnych modelach? W naszym sklepie została stworzona rozmiarówka, w której dla każdego rozmiaru przypisano określoną długość stopy. Jest to podstawowy parametr, którym należy się kierować. Długość stopy należy zmierzyć od końca pięty do końca dużego palca. Dodatkowo, wybierając model Oden należy pamiętać, że jest to model smukły i nadaje się lepiej dla stopy węższej i niższej na podbiciu. Modele Skoll i Thor są z kolei modelami luźniejszymi jeśli chodzi o tęgość stopy. "Konstrukcję" modelu Loki można uznać za standardową. Z kolei wybierając model Nordic należy pamiętać, że ma on wkładkę, przez co rozmiarówka jest nieco zaniżona. Jeśli mają Państwo wątpliwości jaki wybrać rozmiar, polecamy wybrać rozmiar większy niż noszony na co dzień.

Ważna informacja - obuwie medyczne Suecos dopasowuje się do stopy pod wpływem ciepłoty ciała! Ma to niebywałe znaczenie jeśli chodzi o wygodę i zdrowie stóp. Nawet jeśli obuwie pierwotnie wydaje się nie idealnie dopasowane, pod wpływem użytkowania dopasowuje się perfekcyjnie.

Jeśli planujesz wykorzystywać obuwie na zewnątrz (piach, żwir, podłoże niejednolite) lepiej sprawdzą się modele bez klejonej podeszwy, czyli np. Loki lub Nordic.

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości :)

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel