SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czy drewniaki są zdrowe?

2019-11-05
Czy drewniaki są zdrowe?Drewniaki zna chyba każdy – to specyficzny rodzaj obuwia, nazywany również chodakami. Drewniane obuwie o unikalnym fasonie często uznawane jest za niewygodne i szkodliwe dla zdrowia stóp ze względu na twardość i swoisty, toporny design. Jak jednak jest naprawdę? Jak drewniaki wpływają na stopę i komfort chodzenia? Co należy wiedzieć o tym kontrowersyjnym typie obuwia?

Czy drewniaki są modne?

Nie da się ukryć, że buty drewniaki wracają na salony. Współcześnie występują w tak wielu wzorach, że każdy ma szansę wybrać dla siebie idealny model. Zdobione wielobarwnymi motywami lub występujące w jednolitych odcieniach – chodaki wykonywane są z wysokiej jakości drewna, aby zapewnić nie tylko komfort i bezpieczeństwo stóp, ale również wytrzymałość na intensywną eksploatację obuwia. Designerskie drewniaki są dedykowane szczególnie osobom cechującym się wrażliwymi stopami, podatnymi na występowanie opuchlizny, otarć czy odcisków. Dzięki sprężynie umieszczonej pomiędzy warstwami podeszwy buty drewniaki stale współpracują ze stopą, niwelując mikrowstrząsy oraz minimalizując przenoszenie przeciążeń na kręgosłup. Drewniaki buty są ponadczasowe, a ich obecność w modzie wydaje się nie przemijać – wynika to nie tylko z ich unikalnych właściwości użytkowych, ale również z niebanalnego designu, jakim niewątpliwie cechuje się to obuwie. Modne drewniaki dostępne są w zróżnicowanych wzorach i kolorach – od tradycyjnej bieli czy czerni, po bardziej wyraziste barwy, jak czerwień lub przykuwająca uwagę zieleń. Dla osób preferujących bardziej wymyślne stylizacje znajdą się też drewniaki moro lub chodaki w kwiaty czy w kratę. Jedną z odmian klasycznych drewniaków są klapki drewniane z odsłoniętymi palcami – te modele stają się modne szczególnie w cieplejsze dni, gdy stopy potrzebują wydajnej wentylacji. Takie drewniane klapki również wyposażone są w sprężynę w podeszwie, aby zachować swoje zdrowotne właściwości, jednocześnie dbając o wygodę w najgorętsze dni.

Czy drewniaki są wygodne?

Niewątpliwie jest to obuwie, które wzbudza sporo kontrowersji. Istnieją osoby, które nie wyobrażają sobie przejścia w drewniakach ani kroku. Są też takie, które po spróbowaniu nie zamierzają nigdy z nich rezygnować. Dla osób, których stopy są wymagające i wrażliwe, polecane są drewniaki medyczne – ich walorem jest wspomniana już sprężyna, a także optymalne wyprofilowanie podeszwy. Buty te odciążają kręgosłup, a dzięki wyściółce z tworzywa antypoślizgowego chodzenie w nich jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Cholewki drewniaków wykonuje się z miękkich skór – wysokiej jakości drewniaki doskonale dopasowują się więc do wymagań konkretnej stopy, wzmacniając jej mięśnie oraz korygując ewentualne zniekształcenia. Wybierając buty medyczne drewniaki można eksperymentować z kolorystyką i wzornictwem, cieszyć się wygodą oraz bezpieczeństwem stóp. Drewniaki polecane są osobom, których stopy na co dzień poddawane są znacznym obciążeniom – długie stanie czy praca w biegu zdecydowanie obniżają komfort stóp, a odpowiednio dobrane obuwie może stać się ratunkiem dla zmęczonych nóg. Dlatego tak często można spotkać drewniaki na stopach lekarzy czy pielęgniarek – to właśnie te zawody wiążą się ze stałym ruchem, dlatego doceniają walory drewniaków i korzystają z nich na co dzień.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel