SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Cechy wyróżniające obuwie medyczne - na co zwracać uwagę podczas wyboru?

2018-02-14
obuwie medyczneProfesjonalne obuwie medyczne powinno być nie tylko dobrze wyprofilowane, ale i wykonane z materiałów, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp, oferując wysoki poziom wentylacji. Takie buty powinny być również wygodne w użytkowaniu, trwałe i eleganckie, gwarantujące dużą łatwość w szybkim przemieszczaniu się na niewielkich dystansach oraz zapewniając wysoki komfort podczas wykonywania pracy w miejscu, na stojąco. Na co zatem zwrócić uwagę, kupują nowe buty medyczne? Które z nich są najlepsze?

Forma obuwia medycznego


Współczesne obuwie medyczne to przede wszystkim różne modele klapek z zabudowaną przednią częścią cholewki i odsłoniętą, przynajmniej częściowo, piętą. Taka konstrukcja butów ma gwarantować wysoki poziom wentylacji, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego poziomu ochrony stopy przed urazami natury mechanicznej. Zdecydowana większość klapek medycznych osłania palce i śródstopie, a odsłania staw skokowy i piętę. Taka konstrukcja zapewnia dobrą wentylację, ułatwiając również zakładanie i zdejmowanie butów – dzięki paskowi przytrzymującymi buty na stopach, klapki nie zsuwają się z nogi, ale jednocześnie nie trzeba ich sznurować. To w oczywisty sposób przekłada się na większą wygodę użytkowania takiego obuwia.

Innym popularnym typem obuwia medycznego są tenisówki charakteryzujące się lekką konstrukcją i podobnie jak klapki, wysokim poziomem przewiewności. Ten typ obuwia spodoba się każdej osobie, która szuka butów bardziej eleganckich, lepiej trzymających się stopy, z których można korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, na dworze.

Sposób wykonania obuwia medycznego


Gdy już wiesz, jaki rodzaj obuwia medycznego chcesz wybrać, pozostaje znalezienie butów wykonanych z odpowiednich materiałów, wyposażonych w określone funkcjonalności.

Profesjonalne obuwie medyczne to najczęściej obuwie wykonane z elastycznego materiału (tworzywa sztucznego) o dużej trwałości lub ze skóry naturalnej, z gumową, antypoślizgową podeszwą. Takie buty powinny być odpowiednio wyprofilowane i dobrze wentylowane, by zagwarantować wysoki komfort pracy stojącej. Dobre buty medyczne charakteryzują się niską wagą, dużą trwałością i łatwością w utrzymaniu czystości, i jeśli szukasz nowych butów do pracy w jednym z zawodów medycznych, zwróć uwagę właśnie na te ich cechy.

Warto pamiętać, że współczesne buty medyczne to również obuwie antybakteryjne – wykonane z materiałów, które łatwo się czyści i które nie stanowią dobrego środowiska dla rozwoju bakterii. Pamiętaj o tym, zamawiając nową parę butów do pracy w szpitalu, przychodni, ośrodku zdrowia, gabinecie kosmetycznym czy salonie piękności. Szukając dobrego obuwia medycznego, zwróć również uwagę na rodzaj wkładki, w jaką zostało ono wyposażone. Wysokiej klasy wkładka amortyzuje część wstrząsów i zapewnia komfort użytkowania butów przez wiele godzin dziennie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

pixel